SWZ Boso 7 wint ook 3e competitiewedstrijd.
10 oktober 2011 21:17
Op 9 oktober moesten de mannen van ut 7e de uitwedstrijd spelen tegen FFS.....
Omdat er die dag 3 wedstrijden moesten worden gespeeld op het ene veld dat FFS heeft, was het verzoek gekomen om vroeger te beginnen.
De aftrap zou om half 10 zijn en dus moesten de bikkels vroeg vertrekken. Om 8.40 uur werd er dan ook koers gezet naar Vegelingsoard.
Vanwege de vele regen die gevallen was werd het moeilijk om 3 wedstrijden te spelen op dat ene veld. Daarom werd om kwart voor negen besloten door FFS om de eerste wedstrijd tegen ons 7e eruit te gooien. Maar onze wedstrijdsecretaris informeerde FFS dat dit moeilijk terug te draaien was omdat ut 7e al onderweg was. Daarom werd besloten een andere wedstrijd eruit te gooien en konden we toch aftrappen om half 10.
Op een prachtig egaal veld van prima kwaliteit werd eerst een goede warming up gedaan. Wederom kon de leiding (dit keer was het Paul Muiser die leider
Henk Postmus verving vanwege vakantie) over maar liefst 16 spelers beschikken. En dan te weten dat Machiel en Marten nog geblesseerd zijn, Hilco weekendje weg was en Sjoerd geen risico wou nemen met een eerdere rugblessure. Sergio wou aan zijn conditie werken en liep de 4 mijl van Groningen.Het is duidelijk dat SWZ 7 goed in de spelers zit dit seizoen.
Voor de leiding is het dan ook elke week puzzelen om toch iedereen evenveel speelminuten te geven.
Spits Douwe B wilde waarschijnlijk het zekere voor het onzekere nemen en informeerde de aanvoerder op zaterdagavond via de e-mail al dat hij niet op stap zou gaan die avond en dus topfit beloofde te zijn. Het vertrouwen werd hem gegeven en dat betaalde hij op gepaste wijze terug.
Want na dik 20 minuten spelen stonden de mannen van ut 7e met 3-0 voor en alle drie de doelpunten werden gemaakt door spits Douwe B!!!!
De eerste 2 doelpunten waren uit het boekje. Met snelle uitvallen over de flanken was het 2 x Ferdie die de bal perfect en strak voor gaf waardoor het voor Douwe een kwestie van intikken was. Maar dan moet je wel scherp zijn, anders kunnen ze ook over de ballenvanger verdwijnen…
De derde goal van Douwe werd voorbereid door Wieger. Door een fout in de verdediging van FFS zat hij er goed tussen en hield het overzicht. Op maat legde hij de bal op Douwe die de bal voor de 3e keer in het net legde. Een loepzuivere hattrick.
Maar het was niet alleen Douwe wat de klok sloeg. Het hele team speelde geconcentreerd tegen een voetballend toch wel goed team van FFS. Dit elftal was wel wat op leeftijd maar we konden qua positiespel nog wel wat van deze (met respect) “ouwtjes” leren.
De jonkies van leider Muiser deden het echter ook prima. Met Martijn, Lisandro en Ron op het middenveld en routinier Wieger als ondersteuning erbij hadden we het goede controle.
Achterin waren backs Rutger en Niels (tevens nieuwe aanwinst!!) sterk en daarom probeerde FFS af en toe door het midden de weg naar Berend te vinden. Een enkele keer lukte dit maar dan stond Berend prima opgesteld. Toch was het een klein dekkingsfoutje die ervoor zorgde dat de gastheren een doelpunt mochten maken. Met een 3-1 voorsprong werd de kleedkamer opgezocht.
In de rust werd er gewisseld omdat iedereen nou eenmaal voetbalt bij ut 7e. Robert ging eruit en Wieger kwam centraal achterin te spelen.
Hierdoor kon Martijn centraal op het middelveld gaan spelen met Ron en Erin nam op de linker flank zijn plekje in. Op rechts maakte Lisandro plaats voor Yourie. In de spits kwam onze Poolse ster Macjek in de plaats van Ferdie. Met Macjek kwam er ook wat meer diepte in het spel en met snelle balcirculatie werd steeds weer de goal van FFS opgezocht. En het was wederom Douwe die scherp was voor de goal en de 4-1 mocht inkoppen uit een corner van Yourie. FFS deed nog wel wat terug toen een hoge voorzet door Berend niet goed werd weggewerkt. Maar in het algemeen was het SWZ 7 dat de wedstrijd volledig onder controle had.
Er kwamen nog een aantal mooie kansen waaronder een prachtige aanval over rechts. Met een hakballetje van Lisandro (weer in het veld gekomen voor Ron die moest wennen aan het spelen op echt gras) op Yourie die meteen met een voorzet op maat Douwe wist te bereiken. Deze nam de bal in 1 keer op de slof maar een onmogelijke redding van de keeper van FFS voorkwam de 2-5.
Ook Erin kreeg nog een goede kans maar de hoek van waaruit hij moest inschieten was net iets te moeilijk en bal ging dan ook rakelings over. Ook Lisandro kreeg vlak voor tijd nog een mooie kans maar had niet de kracht om de keeper met een goed schot nog te passeren.
Al met al dus een goede overwinning van ut 7e en Paul Muiser kon met trost terugkijken op een goede rentree. Dit kan wel weer vaker Muis!
Wat nog wel opmerkelijk was, waren de reacties van de thuisblijvers nadat ik wat smsjes had rondgestuurd. Een ieder was verbaasd over het feit dat Douwe 4 keer gescoord had en alle reacties waren gelijk: “dan zal hij wel niet op stap zijn geweest”. En dit klopte! Douwe had goed naar de wedstrijd toegeleefd!
Er staan nu 2 uitwedstrijden op het programma. Komende zondag wordt er tegen Irnsum gespeeld. De week erop wordt er ingehaald tegen GAVC in Grouw.
Maar tot nu toe zijn de mannen van SWZ 7 in ieder geval nog ongeslagen. Komende dinsdag wordt er weer volop getraind en ik verwacht weer een grote opkomst. Om 20.00 uur gaan we dan los en met een beetje geluk kunnen we daarna gezamenlijk de 2e helft van Zweden – Nederland nog even kijken onder genot van……